Galeria

  • 1.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 7.png
  • 8.png
  • 9.png
  • 10.png
  • 11.png

Nawigacja

Ulnowo – urocza agroturystyka na Mazurach

Tegoroczny długi weekend majowy spędziliśmy z rodziną i przyjaciółmi (4 rodziny, każda z dwójką dzieci) w Ulnowie – czarownym zakątku Mazur.

Miejsce przecudne. Cisza, spokój, piękne widoki. Dom położony nad samym jeziorem z prywatnym pomostem.

Jest tu wszystko, czego potrzebuje rodzina z dziećmi (nasze dzieci są w przedziale od 0 do 7 lat). Ogromny teren zabezpieczony i ogrodzony. Wspaniałe miejsca na dziecięce kryjówki (ulubioną zabawą dzieci była zabawa w chowanego). Duży, bezpieczny plac zabaw z piaskownicą rozmiaru XXL (swobodnie zmieściłoby się w niej i 12 dzieci :-).

I największa atrakcja dla małych mieszczuchów – zwierzęta. Zagroda ze zwierzętami była celem codziennych pielgrzymek. Od wizyty u kózek, owiec, świń i kaczek trzeba było zacząć każdy dzień i tym samym rytuałem należało go zakończyć.

Dom w pełni wyposażony i pięknie urządzony – nowocześnie i wygodnie ale z charakterem. Dużo tu dodatków ludowych: skrzynie, łowickie kilimy... Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat. Jest przytulnie i ciepło.

Najbardziej zapadły nam w pamięci stare malowane skrzynie, które znajdują się niemal w każdym zakątku domu. Jedna z nich – ta w salonie, największa - jest pełna zabawek dla dzieci. Razem z kącikiem w salonie wyposażonym w dziecięcy stoliczek i krzesełka stanowi świetną alternatywę dla maluchów na wypadek niepogody.

Generalnie od razu widać, że właściciele domu sami mają małe dzieci. Tu nic nie jest przypadkowe. O wszystkim pomyślano. Są łóżeczka dla niemowląt, bramki na schodach, przewijak, nocniki, a nawet zabawki do kąpieli. Po prostu raj dla dzieci, i dla rodziców – którzy dzięki temu mają dużo spokoju i czasu dla siebie :-)

Okolica przecudna. Wiele ciekawych tras na wycieczki rowerowe. Nawet nie trzeba przywozić swoich rowerów – są na miejscu.

Polecamy wypad na ryby do pobliskich stawów hodowlanych. Duża frajda! Nasze maluchy pierwszy raz w życiu złowiły rybę – dorodnego pstrąga. Ile było radości!

Gorąco polecamy Ulnowo wszystkim rodzinom z dziećmi. Niestety musimy uprzedzić, że istnieje pewne poważne zagrożenie, którego również my padliśmy ofiarą. Otóż miejsce to niewątpliwie uzależnia. My już wiemy, że musimy tam wrócić.